KomunikatyZAPRASZAMY NA KOLEJNY CHARYTATYWNY 48 GODZINNY BIEG NON STOP - KILOMETRY SZCZĘŚCIA

Kietrzańskie Stowarzyszenie Kulturalno Sportowe GRYF po raz czwarty zaprasza na bieg charytatywny, w tym roku pod hasłem "KILOMETRY SZCZĘŚCIA". Jest to bieg sztafetowy non stop przez 48 godzin z okrążeniami 5 kilometrowymi. Celem biegu jest pomoc drugiemu człowiekowi, pomoc na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze Stowarzyszenia JESTEŚMY WYJĄTKOWI. Dzięki Kilometrom Szczęścia będziemy mogli wspomóc leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego. 48 godzinny bieg charytatywny Kilometry Szczęścia odbędzie się w dniach od 6 do 8 września 2019r Startujemy o godz 15:00 spod Zespołu Szkół w Kietrzu ul. Kościuszki 14.
NIE STÓJ! DZIAŁAJ! MASZ MOC! BAW SIĘ Z NAMI I POMAGAJ INNYM! ZAPISZ SIĘ JESZCZE DZIŚ!
Zawodnicy, którzy się zapiszą i pobiegną w biegu charytatywnym, minimum 2 x po 5 km (w sumie 10 km) otrzymają prezent: smycz i worek. Liczba prezentów jest ograniczona więc kto pierwszy ten ma większe szanse na prezent. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
INFORMACJE: Andrzej WÓJTOWICZ tel. 785 944 578, Józef MATELA tel. 600 370 225 i Jacek KARPINA tel. 660 756 629


BIEG WIOSENNY 2019

Zapraszamy amatorów biegania do udziału w biegu wiosennym organizowanym na rozpoczęcie sezonu treningów biegowych 2019. Tegoroczna edycja biegu wiosennego dedykowana jest naszemu koledze Józefowi z okazji 60 rocznicy urodzin. Spotykamy się tradycyjnie przy Zespole Szkół w Kietrzu przy ulicy Kościuszki 14 (parking przed szkołą) w dniu 6 kwietnia. Biuro zawodów czynne od godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy


Regulamin biegu ...
Karta zgłoszenia ...


IX Mistrzostwa Kietrza w Narciarstwie Alpejskim - Wisła 9 marzec 2019

Kietrzańskie Stowarzyszenie Kulturalno Sportowe GRYF zaprasza do zimowej aktywności sportowej. Dla miłośników narciarstwa zjazdowego już po raz 9 zostaną rozegrane Mistrzostwa Kietrza w Narciarstwie Alpejskim. Tradycyjnie, zawody odbędą się na trasach ośrodka narciarskiego Soszów w Wiśle Jaworniku. Zawody zostaną rozegrane z podziałem na kat. wiekowe w NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM oraz kat. open w SNOWBOARD.
Miejsce Zawodów: Wisła Jawornik Ośrodek Narciarski SOSZÓW;
Termin Zawodów: 09.03.2019r. w godz. 09.00 - 11.00;
Miejsce zakwaterowania: Ustroń ośrodek ONDRASZEK ul. Stroma 7 (osoby zgłoszone z noclegiem).
Zgłoszenia przyjmuje: Jacek Karpina e-mailem na adres jkarpina@gazeta.pl lub telefoniczny 660756629. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16.02.2019. Koszty zakwaterowania, posiłków, udziału w zawodach oraz koszt karnetu pokrywają uczestnicy we własnym zakresie. Warunkiem udziału w zawodach jest osobiste zgłoszenie poprzez dostarczenie organizatorowi prawidłowo wypełnionego formularza startu(karty zgłoszeń) do dnia 16.02.2019r.Serdecznie zapraszamy!!!
Organizator KSKS GRYF Kietrz

Regulamin biegu...
Karta zgłoszenia osoby dorosłej...
Karta zgłoszenia osoby niepełnoletniej...


100 KM NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. Z tej też okazji, z okazji 100 lecia odzyskania przez nasze państwo niepodległości, Kietrzańskie Stowarzyszenie Kulturalno Sportowe GRYF postanowiło zorganizować sztafetowy bieg na dystansie 100 km. Okazja jest nietypowa, więc i sam bieg również będzie trochę inny. Zostanie rozegrany w powiecie głubczyckim, w czterech gminach Kietrz, Branice, Głubczyce i Baborów. Zawodnicy tylko 12 biegaczy) będą mieli 9 godzin na uzyskanie dystansu 100 km. Bieg odbędzie się dnia 10 listopada. Startujemy z ul. Matejki o godz. 8:00 spod tablicy upamiętniającej istnienie obozu pracy przymusowej w Kietrzu. Drugim akcentem naszego biegu jest uczczenie 40 rocznicy wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i złożenie kwiatów pod nowo poświęconym pomnikiem Jana Pawła II w Głubczycach o godz. 13:15.
Już dziś zapraszamy wszystkich, aby przyłączali się do naszego biegu, na wybranych odcinkach trasy, aby uczcić z nami 100 lat Polski Niepodległej. Przewidywany czas przybycia biegaczy do poszczególnych miejscowości przedstawia się następująco: Ściborzyce Wielkie 8:45, Rozumice 8:55, Dzierżysław 9:15, Lubotyń 9:25, Nasiedle 9:30, Ludmierzyce 9:50, Pilszcz 10:15, Uciechowice 10:45, Wysoka 11:05, Branice 11:30, Michałkowice 11:45, Lewice 11:55, Bogdanowice 12:35, Głubczyce 13:05, Bernacice 14:45, Babice 14:55, Baborów 15:05, Raków 15:30, Tłustomosty 15:35, Kietrz 16:20.
DOŁĄCZ DO BIEGU - ŚWIĘTUJMY RAZEM NIEPODLEGŁOŚĆ!!!
V-ce Prezes KSKS GRYF - Andrzej Wójtowicz

Regulamin zawodów ...ZAPRASZAMY NA KOLEJNY CHARYTATYWNY 48 GODZINNY BIEG NON STOP - KILOMETRY DOBRA

W dniach 7-9 września organizujemy kolejny charytatywny 48-mio godzinny bieg non stop. Za każdy przebiegnięty kilometr sponsorzy ofiarują darowiznę, która w całości zostanie przekazana na wsparcie stowarzyszenia skupiającego chore dzieci "Jesteśmy Wyjątkowi" Bieg rozpocznie się w piątek 7 września o godzinie 15:00. Zakończenie biegu o godzinie 15:00 w niedzielę 9 września. Biegacze pokonywać będą dwie pętle o długości 5 km. Start biegaczy co 30 minut przez cały czas trwania sztafety również w godzinach nocnych. Uczestnicy mogą przebiec dowolny dystans będący wielokrotnością 5 km. Na biegaczy, którzy zadeklarują i przebiegną dystans co najmniej 10 km czeka niespodzianka. Biuro sztafety zlokalizowane przy Zespole Szkół w Kietrzu przy ulicy Kościuszki czynne będzie od godz. 14:00 w piątek 7 września.
Każdy może spróbować swych sił. Zapraszamy do uczestnictwa w sztafecie. Zgłoszenia osobiście u osób wymienionych w regulaminie lub za pomocą karty zgłoszeń.
Regulamin zawodów ...
Karta zgłoszenia osoby dorosłej i nieletniej...


BIEG WIOSENNY 2018

Zapraszamy amatorów biegania do udziału w biegu wiosennym organizowanym na rozpoczęcie sezonu treningów biegowych 2018. Spotykamy się tradycyjnie przy Zespole Szkół w Kietrzu przy ulicy Kościuszki 14 (parking przed szkołą) w dniu 7 kwietnia. Biuro zawodów czynne od godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy


Regulamin biegu ...
Karta zgłoszenia ...


Zaproszenie na 8 Mistrzostwa Kietrza w Narciarstwie Alpejskim

Uwaga miłośnicy narciarstwa zjazdowego, już 24 lutego zostaną rozegrane 8 Mistrzostwa Kietrza w Narciarstwie Alpejskim. Tradycyjnie zawody odbędą się na trasach ośrodka narciarskiego Soszów w Wiśle Jaworniku. Zawody zostaną rozegrane z podziałem na kategorie wiekowe w NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM oraz w kategorii open w SNOWBOARD-zie.
Miejsce Zawodów: Wisła Jawornik Ośrodek Narciarski SOSZÓW.
Termin Zawodów: 24.02.2018r. godz. 10:00 - 12:00.
Miejsce zakwaterowania: Ustroń ośrodek ONDRASZEK ul. Stroma 7 (osoby zgłoszone z noclegiem).
Zgłoszenia: Jacek Karpina e-mailem na adres jkarpina@gazeta.pl lub telefonicznie 660 756 629.
Koszty zakwaterowania, posiłków, udziału w zawodach oraz koszt karnetu pokrywają uczestnicy we własnym zakresie. Warunkiem udziału w zawodach jest osobiste zgłoszenie poprzez dostarczenie organizatorowi prawidłowo wypełnionego formularza startu (karty zgłoszeń) do dnia 16.02.2018r. Wpłaty należy dokonać u organizatorów Jacka Karpiny lub Edwarda Huczka. Ostateczny termin zgłoszeń i wpłat mija 16.02.2018r. Serdecznie zapraszamy!!!

Regulamin biegu...
Karta zgłoszenia osoby dorosłej...
Karta zgłoszenia osoby niepełnoletniej...


BIEG DLA ARKA

Wszystkich amatorów biegania i ludzi dobrej woli zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej prowadzonej na rzecz naszego kolegi Arka, który jeszcze pół roku temu pokonywał razem z nami trasy biegowe na dystansie pół i pełnych maratonów. Arek to nasz dobry druh, radosny i pełen życzliwości uczestnik wielu imprez biegowych w tym "Papieskiej sztafety biegowej Kietrz-Rzym" - dziś zmaga się z chorobą nowotworową. Taka sytuacja może spotkać każdego z nas, okażmy więc solidarność z naszym zacnym kolegą i przyjacielem. Weźmy udział w biegu charytatywnym organizowanym w dniu 13.01.2018r. Spotykamy się przy Zespole Szkół w Kietrzu przy ulicy Kościuszki 14 (parking przed szkołą) o godzinie 10:00 start biegu o godzinie 11:00. Niech nikogo z nas biegaczy KSKS GRYF nie zabraknie a jeśli tylko możecie to zaproście przyjaciół i znajomych. Cenny będzie każdy gest pomocy dla naszego przyjaciela. Serdecznie zapraszamy!!!

Regulamin biegu ...


GRANICZNA 11

Wszystkich amatorów biegania zapraszamy na sportowo-patriotyczną imprezę biegową organizowaną z okazji Dnia Niepodległości - "GRANICZNA 11-stka". Spotykamy się 11 listopada 2017 przy Zespole Szkół w Kietrzu przy ulicy Kościuszki 14 (parking przed szkołą). Biuro zawodów czynne od godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy


Regulamin biegu ...


ZAPRASZAMY NA II CHARYTATYWNY BIEG NON STOP 8-10 IX 2017

II charytatywny bieg non stop trwał będzie 48 godzin. Pierwsi biegacze wyruszą na trasę biegu 8 września o godzinie 15:00. Zakończenie biegu o godzinie 15:00 10 września. Biegacze pokonywać będą dwie pętle o długości 5 km. Start biegaczy co 30 minut przez cały czas trwania sztafety również w godzinach nocnych. Uczestnicy mogą przebiec dowolny dystans będący wielokrotnością 5 km. Za każdy przebiegnięty kilometr sponsorzy ofiarują darowiznę, która w całości zostania przekazana na wsparcie stowarzyszenia skupiającego chore dzieci "Jesteśmy Wyjątkowi". Biuro sztafety zlokalizowane przy Zespole Szkół w Kietrzu przy ulicy Kościuszki czynne będzie od godz. 14:00 w piątek 8 września.
Każdy może spróbować swych sił. Zapraszamy do uczestnictwa w sztafecie. Zgłoszenia osobiście u osób wymienionych w regulaminie lub za pomocą karty zgłoszeń.
Regulamin zawodów ...
Karta zgłoszenia osoby dorosłej i nieletniej...


ZAPRASZAMY NA VII MISTRZOSTWA KIETRZA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM 04-05 III 2017

VII Mistrzostwa Kietrza w Narciarstwie Alpejskim odbędą się w następujących kategoriach: kobiet (3 kat. wiekowe), mężczyzn (4 kat. wiekowe), snowboard (przy min.3 uczestnikach) i ewentualnie inne (w zależności od liczby zgłoszeń). Miejsce Zawodów - Stacja Narciarska Soszów Wisła Jawornik. Termin zawodów 4 marca 2017r. rozpoczęcie o godz. 10:00 zakończenie przewidziane jest na godz. 12:00.
Miejsce zakwaterowania tradycyjne w pensjonacie Pod Baranią w Wiśle Czarne. Zapraszamy do uczestnictwa w zawodach wszystkich sympatyków narciarstwa zjazdowego. Jak zwykle gwarantujemy pogodę i dobrą zabawę oraz wiele niespodzianek.
Zgłoszenia:
- Edward Huczek telefonicznie na numer 510465409
- Jacek Karpina e-mailem na adres: jkarpina@gazeta.pl, telefonicznie na numer 660756629
- lub osobiście u w/w osób za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego poniżej
Koszty zakwaterowania, posiłków, udziału w zawodach oraz koszt karnetu pokrywają uczestnicy w własnym zakresie. Dla osób nie mogących uczestniczyć w całości imprezy będą, po uzgodnieniu z organizatorami, naliczane koszty częściowe. Wpłaty należy dokonać u organizatorów jak wyżej. Ostateczny termin zgłoszeń i wpłat mija 28.02.2017r. Program po zakończeniu zawodów:
04.03.2017r. - sobota
- zakwaterowanie od godz. 14:00 w WISŁA ul. CZARNE 12 (D.W."Pod Baranią")
- 17:00 do 18:30 w Kolibie góralskiej dekoracja zwycięzców i pieczenie kiełbasek przy małym co nieco
- od 20:00 uroczysta kolacja z oprawą muzyczną oraz wspólne świętowanie
05.03.2017r. - niedziela
- od 9:00 śniadanie
- pożegnanie uczestników
ZAPRASZAMY!!!

Regulamin zawodów ...
Karta zgłoszenia osoby dorosłej ...
Karta zgłoszenia osoby nieletniej ...

9 BIEG PRZEŁAJOWY - ZAPROSZENIE

W dniu 16 kwietnia Zarząd KSKS Gryf organizuje tradycyjny 9 już bieg przełajowy. W tym roku bieg ten połączony jest z biegiem inaugurującym cykl biegów treningowych uczestników Sztafety Papieskiej z Kietrza do Rzymu. Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału w 9 biegu przełajowym jak również do włączenia się do biegów treningowych, które odbywać się będą co tydzień do końca miesiąca maja. Więcej szczegółów podamy w sobotę 16 kwietnia. Do pobrania:

Regulamin biegu ...
Karta zgłoszenia ...VI MISTRZOSTWA KIETRZA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM - RELACJA

W dniu 27.02.2016r. w ośrodku narciarskim STOŻEK w Wiśle rozegrane zostały kolejne mistrzostwa Kietrza w narciarstwie alpejskim. Tegoroczne zawody rozgrywane były w nowym miejscu na stoku SOTOŻEK, który jak się okazało był bardzo wymagający pod względem umiejętności narciarskich. Właściciel stacji narciarskiej przygotował stok na zawody perfekcyjnie. Aura również była łaskawa dla uczestników - przed zawodami dosypał naturalny śnieg a w dniu zawodów był delikatny minus oraz bezchmurne piękne niebo. Jednym słowem tego dnia panowały idealne warunki do rozegrania zawodów. Do udziału w zawodach zgłoszonych było 58 zawodników jednak z różnych powodów na linii startu stanęło 45 narciarzy. Rywalizacja sportowa toczyła się w 7 grupach wiekowych z podziałem na kategorie żeńskie i męskie oraz 2 kategorie snowboard. Zawody odbywały się w formule dwóch przejazdów po trasie slalomu giganta a o ostatecznym wyniku decydowała suma czasów uzyskanych w dwóch przejazdach. Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na bardzo wysokim poziomie. Sami uczestnicy chwalili tegoroczny slalom jako typowo techniczny z kilkoma „podkręconym” bramkami. Pokonanie trasy zjazdu wymagało zastosowania odpowiednio dobrej techniki zjazdowej a niewielkie różnice czasów uzyskiwane przez startujących potwierdzają, że poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy. Wyniki VI Mistrzostw Kietrza w Narciarstwie Alpejskim przedstawiają się następująco:

 • Kategoria K1
  • 1. Huczek Amelia (Racibórz)
  • 2. Mistrzak Estera (Kietrz)
  • 3. Kacprzak Małgorzata (Boguchwałów)
 • Kategoria K2
  • 1. Kaletka Aleksandra (Rudnik)
  • 2. Czyż Estera (Kietrz)
  • 3. Kościańska Jolanta (Kietrz)
 • Kategoria M1
  • 1. Kacprzak Jakub (Boguchwałów)
  • 2. Kolanko Gracjan (Dzierżysław)
  • 3. Czekański Michał (Dzierżysław)
 • Kategoria M2
  • 1. Dobuch Paweł (Kietrz)
  • 2. Czyż Jakub (Kietrz)
  • 3. Jabłoński Kacper (Kietrz)
 • Kategoria M3
  • 1. Pilch Grzegorz (Kietrz)
  • 2. Karpina Jacek (Kietrz)
  • 3. Chęciak Jarosław (Racibórz)
 • Kategoria M4
  • 1. Dobuch Arkadiusz (Kietrz)
  • 2. Skawiński Roman (Kietrz)
  • 3. Bichta Marek (Racibórz)
 • Kategoria M5
  • 1. Szecówka Tadeusz (Sosnowiec)
  • 2. Konopka Marian (Kietrz)
  • 3. Kościański Leszek (Kietrz)
 • Kategoria SNOWBOARD OPEN
  • 1. Dobuch Marcin (Dzierżysław)
  • 2. Matela Paweł (Kietrz)
  • 3. Jabłoński Szymon (Kietrz)
 • Kategoria SNOWBOARD M1
  • Wiktor Paweł
 • Po zakończeniu rywalizacji w slalomie przeprowadzono - jako dodatkową atrakcję zjazd na „bele czym”. Była to konkurencja - zabawa polegająca na jak najszybszym przejeździe wyznaczonego odcinaka na dowolnym sprzęcie. Fantazja uczestników była nieograniczona. Jedni zjeżdżali na tradycyjnych sankach, inni na popularnych jabłuszkach (indywidualnie lub w tandemie) inni jeszcze postanowili do zjazdu wykorzystać worki lub deskę snowboardową. Zwycięzcami tej konkurencji zostali Paweł i Marcin Dobuch, których przejazd na desce snowboardowej okazał się być najszybszym. Podsumowanie VI mistrzostw oraz dekoracja zwycięzców odbyła się w góralskiej kolibie w miejscowości Wisła Czarne. Podczas dekoracji zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, statuetkami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów: Starostę Głubczyckiego, AGRO – EKO Grzegorz Pilch, BIOCHEM Dariusz Czyż, Stanisław Jabłoński, AUTO – TECHNIKA Marceli Paliga, CARTel Marek Szpunar oraz Marian Konopka, którym należą się wielkie podziękowania.Gratulując zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zawodów wyrażamy nadzieję, że w przyszłym roku zainteresowanie mieszkańców naszej gminy i powiatu będzie jeszcze większe a rywalizacja na stoku przysporzy dużo radości i satysfakcji.